Něco o mě

LydieMým cílem ve vyučování zpěvu je pomoci v pěveckém umění talentovaným dámám, pánům, slečnám i dětem. Vedle toho chci umožnit každému zájemci, aby zpěv byl pro něj radostí, potěšením a příjemným koníčkem. Nezáleží na dosavadních úspěších, nezáleží na věku ani na hudebních znalostech či zkušenostech. Kdo má chuť, může právě začít!

Asi 20 let se věnuji výuce zpěvu. Začínala jsem amatérsky, postupně jsem se vzdělávala samostudiem a přijala jsem metodiku Jany Peřtové , zpěvačky a učitelky z Prahy, posléze z Brna. Sama jsem prošla hudební školou ve hře na klavír, na varhany, ve zpěvu u pana učitele Josefa Brady, později u operní pěvkyně Zdenky Tomkové. Ovšem mnohem více mne zajímal obor populární hudby a pěvecká škola Lídy Noppové, proto jsem vděčně přijala školení již výše zmíněné Jany Peřtové . Začala jsem vyučovat pod jejím vedením a od roku 1998 pracuji samostatně jako učitelka populárního zpěvu. Do metodiky zahrnuji poznatky dánské zpěvačky, vědkyně a ředitelky pěvecké školy - učitelky Catherin Sadolin.

Přidám ještě něco ze svého osobního soudku - je mi 58 let, mám tři krásné děti (už dospělé), dvě snachy, jednoho zetě  a mnoho sladkých vnoučat. Děti se všechny hudebně angažují. Kdybychom se sešli, vytvořili bychom celou kapelu - bicí, baskytara, saxofon, klavír a zpěv. Dříve jsem hrála a zpívala v pop-folkové křesťanské kapele, nyní se více věnuji jazzovým standardům a možná mne ještě někde uslyšíte. V letech 2000 - 2008 jsem působila v pěveckém sboru Musica Fortuna v Turnově jako hlasová poradkyně a chorovodka ženských hlasů. . Jinak kromě hudby mám ráda výtvarné činnosti (především malování na hedvábí - šály, šátky, kravaty, deštníky - viz e-shop www.mojehedvabi.cz ) a také plavání a turistiku.